Projekty

V rámci aktivit naší školy se účastníme různých evropských i mezinárodních projektů. Níže jsou uvedeny některé z nich.

Název projektu: Posilování kompetencí pedagogických pracovníků škol a školského poradenského zařízení i dětí a dospívajících v oblasti péče o duševní zdraví prostřednictvím vzdělávání a rozvoje psychosociálních dovedností.

Do tohoto projektu se naše škola zapojila na tři roky od školního roku 2021 / 2022. Tento projekt realizuje Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Královehradeckého kraje. Účelem projektu je zvýšení podpory duševního zdraví a pohody u dětí a dospívajících, a to jak zajištěním vzdělávání a metodické podpory pro prohloubení znalostí a zvýšení kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti duševního zdraví, tak zároveň prostřednictvím organizace psychoedukativních programů pro žáky zaměřených na zlepšení jejich znalostí a dovedností týkajících se duševního zdraví.

Projekt je realizovám prostřednictvím Fondů EHP a Norska. Prostřednictvím těchto fondů přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s patnácti evropskými státy. Příjemci finanční podpory jsou země střední, východní a jižní Evropy. Právě velký důraz na sdílení a výměnu zkušeností mezi donory a příjemci grantů je důležitý aspekt, kterým se tyto fondy liší od fondů EU.