Pro rodiče

Vážení rodiče, rádi bychom Vám představili naši vizi a zásady, které nám pomáhají utvářet bezpečné a pohodobé prostředí pro naše žáky.

V rozvoji školy plánujeme neustále posouvat kvalitu celého subjektu na vyšší  úroveň  a využít všech silných stránek školy. Mezi ně patří např. geografická poloha spolu se zahradou, skleníkem, moderním hřištěm, pozitivní klima školy, prostorové řešení vhodné pro integraci, individuální přístup k žákům, zaměření školy – jazykové třídy, sportovní třídy, všeobecné třídy, účast v různých mezinárodních a místních projektech.

Chceme, aby naše škola byla vstřícná a otevřená všem žákům, rodičům i veřejnosti. V centru dění a na prvním místě je pro nás vždy žák. Budujeme školu pohodovou, veselou, barevnou, vstřícnou a tolerantní. Vytváříme školu spolupracující jak uvnitř, tak i navenek, otevřenou komunikaci a spolupráci mezi učiteli, všemi zaměstnanci, rodiči a partnery z okolí. Tvoříme vlastní pedagogické nástroje a postupy pro vzájemné učení, osobnostní rozvoj a seberealizaci žáků.

Naším cílem je, aby se žáci cítili ve škole bezpečně, nebáli se předmětů, pracovali v hodinách, argumentovali, rostli a rozvíjeli své dovednosti, pracovali s chybou, aby věděli, jakou úroveň učiva zvládají, aniž by se cítili ohroženi známkou, určili si cíl, naučili se plánovat a k cíli došli.

Naše školní motto

Buď svůj
neboj se říct, co si myslíš, svět je unikátní, když jsou lidé rozdílní

Nikdy se nevzdávej