Ohlédnutí za výročím 90 let naší školy

10. listopadu 2023 od 13:00 do 18:00 hodin proběhla oslava výročí 90 let naší školy

Dne 10. listopadu 2023 proběhla na naší základní škole oslava 90. výročí jejího založení. Po úvodním slavnostním přivítání panem starostou Janem Birke, zástupci města a vedením školy jsme se všichni ponořili do vzpomínek a nečekaných setkání, neboť oslava přilákala širokou komunitu bývalých žáků i pedagogů.

V průběhu oslav si mohli návštěvníci prohlédnout všechny prostory školy. K atraktivním místům patřila především aula, která se proměnila na malý kinosál, ve kterém návštěvníci zhlédli krátký dokument věnovaný historii školy.

Seznámení se s moderní technologií návštěvníkům poskytla učebna fyziky, chemie a učebna informatiky a robotiky, které jim otevřely dveře do světa inovativního vzdělávání. Praktické ukázky chemie je okamžitě vtáhly do fascinujícího světa molekul a chemických reakcí.

V tělocvičně se návštěvníci aktivně zapojili do překonání takzvané „Devadesátky“. V kmenové učebnách na prvním stupni si připomněli náročnost psaní jednotlivých písmen, procvičili se v matematice či v cizích jazycích. Ve čtenářských dílnách si prohlédli dokumenty věnované dlouhé historii naší vzdělávací instituce a v učebně cizích jazyků si ověřili vlastní znalosti cizích jazyků.

Ve školní jídelně si návštěvníci nejen odpočinuli při šálku kávy nebo čaje od namáhavého putování školními chodbami, ale našli zde především klidné místo pro setkání s bývalými spolužáky.

Popravdě …, oslava 90 let založení naší školy byla skutečně pro všechny nezapomenutelná. Bylo to dobytí minulosti, kdy jsme si připomněli všechny úspěchy a výzvy, které jsme zažili a zároveň i vyhlížení budoucnosti, která nás teprve čeká.