Letní sportovní kurzy 2024

Rádi bychom vás informovali o připravovavaném letním kurzu "Výprava na Orlici" a cyklistické výletu s názvem "Výprava po Labské stezce"

"Výprava na Orlici"

První kurz "Výprava na Orlici" pořádáme pro sportovní třídy naší školy. Tento kurz je však otevřen i žákům z jazykových tříd, kteří mají zájem naučit se nebo zdokonalit své sportovní dovednosti. Při překonáváním různých překážek rozvíjíme celkovou osobnost účastníků a objevujeme svět kolem nás.

"Výprava na Orlici" se koná v termínu od 27. května do 31. května 2024 v táboru JAK, Běleči nad Orlicí

Plán realizace kurzu:

• Den první: Přesun vlakem nebo autodopravou do Ústí nad Orlicí (kola budou převezena), odtud cyklovýlet do Bělče nad Orlicí
  • Den druhý: 1. skupina se zúčastní vodáckého výcviku na řece Orlici, 2. skupina vyrazí na cyklovýlet do lanového centra
  • Den třetí: 1. skupina vyrazí na cyklovýlet do lanového centra, 2. se zúčastní vodáckého výcviku na řece Orlici
  • Den čtvrtý: Cyklovýprava na tajemný hrad Potštejn
  • Den pátý: Cyklovýlet zpět do Náchoda

Cena kurzu je 3000,- Kč (v ceně je vydatná snídani a večeře, během dne na budeme mít dostatek možností ke stravování).

V případě zájmu, vyplňte prosím elektronickou přihlášku na odkazu ZDE. Počet míst je omezen, proto neváhejte. Přihlášky je nutné vyplnit nejpozději do 22. dubna 2024. Další informace budou průběžně aktualizovány na našem webu  a také v aplikaci Teams (po přihlášení ke kurzu budete přidáni do skupiny).

Pro případné dotazy se obracejte na pana učitele Jaroslava Macháčka prostřednictvím Bakalářů nebo e-mailem na adresu jaroslav.machacek@zstgmnachod.cz. Dne 25. 04. 2024 se uskuteční on-line setkání s dalšími informacemi (přihlášeným účastníkům bude zaslán odkaz)

Těšíme se na společnou sportovní výpravu!

"Výprava po Labské stezce"

Druhým kurzem je "Výprava po Labské stezce", kterou jsme připravili jako inovaci našeho letního kurzu. Tato akce je určena pro žáky ze 7., 8. a 9. tříd, a to jak sportovních tříd, tak i jazykových a všeobecných tříd. Cílem naší výpravy je poznávat krásy a zajímavá místa kolem řeky Labe. Celé putování zakončíme výletem do Německa. Trasy jsou pečlivě vybírány tak, aby byl výlet pohodový a využívali jsme Labskou stezku. V letošním roce plánujeme zdolat dolní část stezky a příští rok se zaměříme na horní část (od pramene).

"Výprava po Labské stezce" se koná v termínu od 10. 06. do 14. 06. 2024.

Plánované trasy v jednotlivých dnech:

• Den první: Přesun žáků na Labskou stezku (doprava bude zajištěna vlakem, kola budou mít speciální odvoz), po příjezdu Čelákovice - Neratovice (rozjezdová etapa) s přenocováním v kempu v Neratovicích.
  • Den druhý: Neratovice - Litoměřice s návštěvou Terezína a přenocováním v Litoměřicích.
  • Den třetí: Litoměřice - Děčín s přenocováním v Děčíně.
  • Den čtvrtý: Vyhlídková trasa do Německa a zpět s přenocováním ve stejném kempu v Děčíně.
  • Den pátý: Návrat zpět domů

Cena kurzu je 3700,- Kč, v případě zájmu musí být zhrazena záloha 1000,- Kč do 27. 05. 2024, zbytek částky musí být uhrazen do 30. 05. 2024.

V případě zájmu, vyplňte prosím elektronickou přihlášku na odkazu ZDE. Počet míst je omezen. Přihlášky je nutné vyplnit nejpozději do 22. dubna 2024. (kritériem přihlášky je kromě zaplacené částky také bezprobémové chování) Další informace budou průběžně aktualizovány na našem webu  a také v aplikaci Teams (po přihlášení ke kurzu budete přidáni do skupiny).

Po celou dobu nás bude doprovázet vozidlo, které zajistí transport věcí (žáci nebudou vozit své věci na kole).

Těšíme se na společnou sportovní výpravu!