Jazykové třídy v Anglii

Ve dnech 12. – 16. 5. 2023 navštívili žáci našich jazykových tříd Anglii.

vloženo před 11 měsíci 1 minuta ke čtení

Po náročné cestě autobusem z Čech do Calais a plavbě po rozbouřeném kanálu La Manche nás čekal pestrý program. Mezi první místa, kam jsme zamířili, patřila katedrála Southwark, dále Borough Market, katedrála sv. Pavla, Tower a Tower Bridge, kde jsme vystoupali i na jeho známou věž. Také jsme se projeli metrem i double Deckerem a nachodili spoustu kilometrů v ulicích Londýna. Viděli jsme Shakespearovo divadlo Globe i Modern Tate Gallery a prošli se po známém Millenium bridge. I na druhý den výletu budeme rádi vzpomínat. Prohlédli jsme si skupinu křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji parku Seven Sisters Country Park. Navštívili jsme nedaleké město Brighton a užili si hodně zábavy.

Poslední den návštěvy Anglie nás čekala procházka po Greenwichi, zažili jsme úžasnou plavbu po Temži, prohlédli si rozlehlý Londýn z London Eye, navštívili Trafalgar Square a Picadilly Circus, St. James' Park s divokým ptactvem i Buckingham Palace. Celý výlet jsme zakončili ve Westminster Abbey. V úterý odpoledne jsme se vrátili plní vzpomínek na krásný výlet po Anglii zpět do Čech.