Cyklistický kurz

Ve dnech 22. 05. – 26. 05. 2023 žáci našich devátých tříd vyrazili na cyklistický kurz.

vloženo před 11 měsíci 2 minuty ke čtení

Na kurz vyrazila skupina žáků 9. tříd pod vedením Mgr. Jaroslava Macháčka do Bělče u Hradce Králové. Cesta dlouhá cca 52 km směřovala přes Nové Město nad Metují a Jaroměř – Josefov až do Bělče.

Doprovázející paní učitelky poskytovaly potřebný servis žákům, kterým spadl v průběhu cesty řetěz nebo potřebovali morální podporu. Poměrně náročnou cestu všichni žáci zvládli na jedničku. V úterý čekaly jednu skupinku žáků plánované raft-sjíždění Orlice a druhou skupinu cesta na kolech dlouhá 28 km. Naplánovanou trasu díky silnému dešti rozdělily pedagožky na dvě samostatné etapy. Mezi kapkami deště navštívili Jelení oboru u Bělečka a prohlédli si přilehlou hájovnu.

Třetí den pobytu byl spojen s klidným počasím bez deštivých přeháněk a teplotních výkyvů. Vodácká skupina vyrazila pod vedením Mgr. Evy Markové na 30 km dlouhou cyklotrasu. První zastávka byla zaměřena nejen na doplnění tekutin, ale i na prohlídku lanového centra "Na větvi", které se nachází 6 km od tábora J. A. Komenského. Další plánovaná zastávka byla spojena v rozhlednou Milíř nedaleko Vysoké nad Labem. Žákům se naskytl úžasný pohled do krajiny. Cesta zpět do chatek směřovala po vyznačených cyklotrasách přes Kolibu do Bělče. Druhá skupina strávila den na raftu při cestě z Krňovic do Blešna.

Předposlední den se všichni žáci vydali všichni na Kunětickou horu. Žáky doprovázelo krásné počasí. Za celý den najeli skoro 55 km. V podvečer si děti stihly ještě zahrát v areálu volejbal. V pátek ráno na žáky čekala cesta na kolech zpět do školy. Trasa byla sice jiná, přesto náročná. Všem žákům patří naše poděkování za to, že vše zvládli na jedničku.