Výprava do středověku

Vrátili jsme se do dob dávno minulých s rytíři, kteří navštívili naši školu.

vloženo před rokem 1 minuta ke čtení

V rámci výuky dějepisu se uskutečnila přednáška určená žákům pátých a sedmých tříd se zaměřením na období středověku. Téma se věnovalo vývoji zbraní a zbroje v daném období, obsahem se také zaměřila na život a ošacení prostého lidu i šlechty.

Po uvítání nám Jiří Svobodný pán z Police (člen skupiny Manové Přemysla Otakara) představil zbroj a zbraně římského legionáře, protože počátky výzbroje pochází právě z tohoto období. Následovalo povídání s rytířem Otto de Lapide (člen skupiny Úpičtí střelci) o životě středověkého rytíře včetně návodu, jak se stát rytířem. Vyprávění bylo doplněno popisem husitského bojovníka a křižáka s názornou ukázkou zbroje a zbraní, které v té době používali. Jejich použití v boji nám předvedl s rytířem Martinem Kusíkem zvaným "Dobby", členem skupiny Družina pánů Na Písku.

 

Vloženo Od

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z kontaktního formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.