Projekt "Active Citizens: Chráníme klima"

V letošním školním roce jsme se s naší školou ZŠ T. G. Masaryka Náchod zapojili do projektu Active Citizens: Chráníme klima, kterým provází nezisková organizace Člověk v tísni.

vloženo před rokem 1 minuta ke čtení

Zapojilo se 12 dobrovolníků z řad žáků a 2 pedagogové. Scházíme se pravidelně každé úterý před začátkem vyučování ve škole a jezdíme společně s dalšími zapojenými školami na vzdělávací semináře do Prahy. V rámci klimatického vzdělávání vedeme jednotlivce k porozumění probíhající změny klimatu, jejím přírodním i společenským příčinám a možným důsledkům na místní, národní i globální úrovni. Dáváme možnost dětem vytvořit si vlastní postoj a vztah k životnímu prostředí, hledat možnosti, jak ozdravit krajinu a nastartovat udržitelnou spotřebu. Učíme se, jak vnímat sami sebe i své okolí, zároveň propojovat školní prostředí s tím, co se děje přímo v našem městě. Postupně plánujeme, jak realizovat vlastní projekt, který by pomohl rozvoji biodiverzity v místě, které máme rádi.

Tento projekt bude představen ke konci května v okolí naší školy.

Vloženo Od

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z kontaktního formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.