Projekt "Active Citizens: Chráníme klima"

V letošním školním roce jsme se s naší školou ZŠ T. G. Masaryka Náchod zapojili do projektu Active Citizens: Chráníme klima, kterým provází nezisková organizace Člověk v tísni.

Zapojilo se 12 dobrovolníků z řad žáků a 2 pedagogové. Scházíme se pravidelně každé úterý před začátkem vyučování ve škole a jezdíme společně s dalšími zapojenými školami na vzdělávací semináře do Prahy. V rámci klimatického vzdělávání vedeme jednotlivce k porozumění probíhající změny klimatu, jejím přírodním i společenským příčinám a možným důsledkům na místní, národní i globální úrovni. Dáváme možnost dětem vytvořit si vlastní postoj a vztah k životnímu prostředí, hledat možnosti, jak ozdravit krajinu a nastartovat udržitelnou spotřebu. Učíme se, jak vnímat sami sebe i své okolí, zároveň propojovat školní prostředí s tím, co se děje přímo v našem městě. Postupně plánujeme, jak realizovat vlastní projekt, který by pomohl rozvoji biodiverzity v místě, které máme rádi.

Tento projekt bude představen ke konci května v okolí naší školy.