Projekt

V rámci projektu Erasmus +, programu European Solidarity Corps a spolupráce ZŠ T. G. Masaryka a SVČ Déčko Náchod jsme uspořádali společný anglický projekt "Around Europe".

vloženo před 2 roky 1 minuta ke čtení

Zde se představili dobrovolníci z Německa, Polska, Švédska, Estonska, Itálie, Francie a Španělska. Pro žáky 6. - 8. ročníků si připravili program, kde žáky seznámili s kulturou a jazykem dané země.

Eva ze Španělska a Martina z Itálie hovořili o slavnosti karnevalu a barvách s ním spojených. Maria z Francie měla připravený kvíz o své zemi. Melanie a Christina z Německa hrály skupinovou hru, ve které se žáci dozvěděli základní fakta o Německu. Irma ze Švédska a Rhea z Estonska mluvily o jarním festivalu a naučili žáky jednoduchý tanec. Natalia z Polska se zaměřila na rozdíly mezi českým a polským jazykem. Všichni žáci se do projektu aktivně zapojili a odnesli si z něho nové poznatky.