Návštěva galerie výtvarného umění

Včera naše skupina ze školního klubu podnikla inspirativní výlet do místní galerie výtvarného umění, což byla skvělá příležitost pro naše malé umělce k rozšíření jejich obzorů.

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

Začali jsme objevováním techniky sgrafita, kde jsme nejdříve experimentovali na podlaze galerie. Používali jsme různé geometrické tvary, které jsme skládali do zajímavých vzorů, abychom si osvojili základy této starobylé dekorativní techniky. Po této předehře jsme přešli k praktické části, kde každý z nás měl možnost vyrýt svůj vlastní design na malou destičku, což bylo pro všechny velmi vzrušující.

Závěrečnou částí našeho programu byla tvorba a dekorace papírových obálek, do kterých jsme mohli vložit naše dílka nebo zprávy pro naše blízké. Každý z nás si tak odnesl nejen unikátní suvenýr, ale i krásnou památku na tento den.

Celý den byl obohacen o podrobný a zajímavý výklad naší lektorky, která nás provedla galerií a představila nám různé obrazy. Díky jejím výkladům jsme mohli lépe pochopit a ocenit rozmanitost a hloubku výtvarného umění. Celkově to byl nezapomenutelný den plný učení, objevování a tvořivosti.

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z kontaktního formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.