Exkurze 7.B do SPŠ Nové Město nad Metují

Ve čtvrtek 16. 2. navštívili žáci 7.B Střední průmyslovou školu Nové Město nad Metují, kde probíhal v pořadí již třetí ročník dne pro rozvoj vztahu k technice, neboli 4.0. DAY #03.

Žáci se rozdělili do týmů a s určenými průvodci z řad učitelů a studentů střední školy si na celkem devíti stanovištích vyzkoušeli program, který byl pro ně připraven. Každý tým si prošel jednotlivá stanoviště, např. Grafika, 3D tisk, Ozoboti, Edison, Kahoot, Mikropočítače, „Píšťalka“. Žáci se seznámili nejenom s novými technologiemi a programováním, ale vyzkoušeli si i manuální zručnost ve školní dílně. V relax zóně se žáci mohli setkat se zástupci Škoda Auto s prezentací virtuální reality a společností AV MÉDIA s ukázkou robotických stavebnic od firmy VEX Robotics. Využít mohli i fotokoutek a mnoho dalších aktivit.