Exkurze do Archeoparku pravěku

Dne 18. 10. 2022 se žáci 6.B zúčastnili exkurze v Archeoparku pravěku ve Všestarech.

vloženo před 2 roky 1 minuta ke čtení

V rámci probírání pravěku v hodinách dějepisu se žáci 6.B zúčastnili exkurze v Archeoparku pravěku ve Všestarech. Děti si vyzkoušely práci s dřevěnými motykami, měděnou sekerou, drcení obilí, broušení seker a hod oštěpem. Poté shlédli zajímavý videoprogram zaměřený na období neolitu a mohli si osahat pravěké nástroje a zbraně. V přízemí muzea si následně prohlédli náročnou práci archeologa a podívali se na nálezy z celé Evropy. Na prostorném modelu umístěném v 1. patře muzea děti viděly pravěkou krajinu včetně tehdejšího osídlení. Exkurze se žákům velmi líbila a pan průvodce žáky pochválil za jejich vědomosti týkající se období pravěku.