Hrajeme si i hlavou -21. 6. 2018 - Základní škola T.G.Masaryka Náchod

Hrajeme si i hlavou -21. 6. 2018

Odkazy > Fotogalerie > 2018
Ve čtvrtek 21. 6. 2018 se třídy 3. A a 4. B zúčastnily akce, kterou pořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové. Na akci pod názvem Hrajme si i hlavou si žáci mohli vyzkoušet různé aktivity z oblasti fyziky, chemie, přírodovědy a matematiky. Dozvěděli se pomocí zábavných pokusů například, jaké vlastnosti má dusík. Propojili si vědomosti z oblasti vlastivědy a chemie při pozorování „alchymistů“ při práci. Žáci si mohli na vlastní kůži také bezpečně vyzkoušet pomocí simulačních brýlí Drunk Busters, jak se cítí člověk, který má určité procento alkoholu. Při plnění aktivit žáci získávali Hlavouny (vědomostní měnu), které mohli směňovat za suvenýry. Při zpáteční cestě jsme navštívili soutok řek Labe a Orlice, kde děti obdivovaly nutrie.

Martina Bláhová a Kateřina Vaisarová